درباره ما

شتابدهنده بومیکس، در سال ۱۳۹۸ با هدف توسعه‌ فرهنگ کارآفرینی نوآورانه، تجاری ­سازی دستاوردهای تحقیقاتی و افزایش تولید محصولات دانش بنیان حوزه بیوتکنولوژی و به منظور ارائه خدمات تخصصی و عمومی شتابدهی به کسب و کارهای نوپا، با حمایت شرکت دانش بنیان لیوژن فارمد راه اندازی شد.

هدف اصلی بومیکس طراحی و توسعه محصولات و خدمات نوینی است که از شناسایی یک نیاز و خلق ایده جهت رفع نیاز، شروع و به تجاری ­سازی ختم ‌شود.
لازمه اقتصـاد دانش محور و نوآوری، شـکل­ گیری اکوسیسـتمی اسـت کـه شـامل اجـزای مختلـف پشـتیبان نوآوران و کارآفرینان باشد از جمله:

  • رویدادهای نـوآوری و کارآفرینی
  • شتابدهنده ­ها
  • شرکت ­های سرمایه ­گذاری خطرپذیر و واسطه­ های سـرمایه­ گذاری
  • مدرسـه ­ها و دوره­ هـای کسـب و کار
  • پارک­ هـای علم و فناوری
  • فضاهای کار اشـتراکی، استارتاپ استودیوها و..

ما در بومیکس، در ایستگاه اول این اکوسیسـتم، هدایت نخبگان و متخصصان به سـوی کارآفرینی و راه انـدازی کسـب و کارهـای فنـاوری محور، در توسعه اکوسیستم را بر عهده داریم.
به علاوه شتابدهنده بومیکس، بستر مناسبی جهت اتصال راهبردی میان اکوسیستم نوآوری و شرکت ‌های بزرگ در صنعت بیوتکنولوژی با هدف حل چالش ‌های نوآوری آنها می‌ باشد. به همین دلیل علاوه بر حمایت از استارتاپ­ ها و ایده ­های نوآور، خدمات رفع چالش ­های فنی شرکت ­های بالغ را در قالب پروژه ها و تیم­ های استارتاپی به عهده گرفته ایم.
به تازگی نیز اقدام به تاسیس فضای کار اشتراکی تحت عنوان کافه فناوری کردیم که استفاده از کافه و اجاره فضا برای عموم آزاد است. هدف ما از راه اندازی فضای کافه فناوری، دسترسی تیم‌ های بومیکس به گنجینه ‌ای از افراد متخصص، آگاه و فعال در اکوسیستم نوآوری می­ باشد. به همین منظور آماده میزبانی رویدادها و دورهمی­ های مرتبط با این حوزه می­ باشیم.

رویداد استعدادیابی بایوتلنت

اولین دمو دی شتابدهنده بومیکس (اردیبهشت ۱۴۰۰)

دومین رویداد کارآفرینی بومیکس

اولین رویداد کارآفرینی بومیکس